Придбано втридорого: команда Малецького безбожно краде кошти

Два роки тому для комунальників придбали дорожню фрезу. І, як виявляється, переплатили за неї 14 млн грн. По народному – вкрали ці бюджетні кошти! За фактом подібної закупівлі порушено кримінальну справу і днями мають пред’явити підозру причасним особам. Але це по закону. Раціональний же керівник і так би витратив ці кошти на більш нагальні потреби, зокрема на закупівлю медобладнання чи ремонт тепломереж. Проте, скоріш за все, при закупівлі фрези комусь краще було поповнити власний карман. А самому меру Кременчука Віталію Малецькому вже не звикати бездумно витрачати мільйон праворуч, мільйон ліворуч чи то на «безплатну» піар-газету, чи то на суди з неугодними керівниками і виграні ними компенсації… А все це кошти платників податків. І якщо не економити наші з вами гроші, чи це не злочин міського голови?

 

Комунальне підприємство «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління» (ШРБУ) у 2018 році провело тендер на закупівлю машин для цивільного будівництва. Інформацію про це можна знайти на сайті публічних закупівель Прозорро. 

Згідно офіційних даних, ціна питання сягала 47 млн грн, але під час тендеру зменшилася до 45 млн 620 тис грн.

Переможцем торгів стало виробничо-комерційне підприємство «Альфатекс», з яким полюбляє співпрацювати керівництво Кременчука на чолі з Віталієм Малецьким та керівники комунальних установ. Можливо, причина тому – отримання від підприємства відкатів?

Але повернемося до тендеру. Згідно з його умовами, ШРБУ придбало:

– асфальтоукладач на гусеничному ходу з гідравлічним приводом робочих органів (вартість – 15 млн 374 тис грн),

– коток дорожній самохідний гладковальцевий (вартість 2 млн 652 тис грн),

– коток дорожній самохідний на пневмоколісному ходу (вартість 1 млн 824 тис грн)

– фрезу дорожню – спецтехніка, яку використовують для асфальтно-дорожніх робіт (вартість 25 млн 770 грн).

У тендерній документації зазначалося, що вся будівельна техніка повинна бути новою, у стандартному заводському виконанні, не раніше 2018 року випуску.

Постачальник мав забезпечити передпродажну підготовку, ввести транспорт в експлуатацію та провести інструктаж обслуговуючого персоналу на базі комунального підприємства (вартість цих робіт враховується в ціну обладнання).

Постачальник повинен був мати базу технічного обслуговування та відповідний технічний персонал, а ще гарантувати забезпечення запасними частинами на гарантійний термін експлуатації для проведення технічного обслуговування.

Крім цього, постачальник зобов’язувався доставити будівельну техніку за адресою покупця: м. Кременчук, вул. Махоркова, 35.

 

Така собі націнка у 100%?

Далі у матеріалі ми зупинимося саме на покупці фрези. Вже після проведення тендеру слідчий відділ Кременчуцького відділу поліції порушив кримінальне провадження та розпочав слідство за фактом переплати за дорожню фрезу. Поліцейські підозрюють, що у Кременчуці комунальне підприємство придбало техніку із націнкою у 14 млн грн. Про це повідомило інтернет-видання «Полтавщина», посилаючись на реєстр судових рішень.

Слідчі встановили, що 26 червня 2018 року ПП «ВКП «Альфатекс» придбав цю дорожню машину у ПІК «Віртген Україна» за 11 млн 700 тис грн, а продало комунальникам за 25 млн 770 тис грн. Тобто націнка склала понад 14 млн грн.

Підозрюючи суттєву переплату, 18 січня 2019 року кременчуцька поліція відкрила кримінальне провадження. Правоохоронці досі ведуть слідство за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Причетними до злочину, на думку слідчих, можуть бути посадові особи тендерного комітету ШРБУ. Претензій до самої компанії-постачальника слідчі не мали.

Судячи з реєстру судових рішень, суд наклав арешт на фрезу, заборонивши її продавати.

Слідство тривало доволі довго. У квітні 2020 року в мерії Кременчука, на ШРБУ та в «Альфатексі» пройшли обшуки. За даними правоохоронних структур, крім цього обшуки були у кабінеті начальника Департаменту житлово-комунального господарства (ДЖКГ) та у самому департаменті. Причина – розслідування кримінальної справи щодо закупівлі фрези за завищеною ціною.

Зазначимо, що обшуки проводили співробітники Служби безпеки України спільно з представниками прокуратури.

За наявною інформацією, слідство ось-ось завершиться, але поки жодній особі про підозру не повідомили. Проте нам відомо, що в справі фігурує прізвище керівника тендерного комітету КП «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване «ШРБУ». Саме його зробили «крайнім». І якщо правоохоронці остаточно доведуть його провину, то винуватцю загрожуватиме від 3 до 6 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від 8 тис 500 грн до 17 тис грн.

Але всім зрозуміло, що керівник тендерного комітету – це цап відбувайло. Адже він не міг би зробити нічого без вказівок згори. І не директора підприємства, оскільки над ним «стоїть» керівник ДЖКГ. І не директора ДЖКГ, тому що в нього є керівництво вище. Це очільники міста. Утім, звісно, сам міський голова Віталій Малецький, який полюбляє загрібати жар чужими руками, за цим провадженням вийде сухим із води. Проте скільки ниточці не витися, кінець завжди буде.

Тож, почекаємо, а поки замислимося як «зайві» 14 млн грн можна було витратити раціональніше: придбати таке необхідне лікарям та пацієнтам медобладнання чи спрямувати ці кошти на вирішення інших питань життєдіяльності міста.

Можна але…

Скоріш за все, при закупівлі фрези комусь краще було поповнити власний карман. А самому меру Кременчука Віталію Малецькому вже не звикати бездумно витрачати мільйон праворуч, мільйон ліворуч чи то на «безплатну» піар-газету, чи то на суди з неугодними керівниками і виграні ними компенсації… А все це кошти платників податків. І якщо не економити наші з вами гроші, чи це не злочин міського голови?

 

zlochynymera.com

 

Про скандальну закупівлю фрези писали багато інтернет-видань так:

КРЕМЕНЧУЦЬКІ КОМУНАЛЬНИКИ ПРИДБАЛИ ДОРОЖНЮ ФРЕЗУ З НАЦІНКОЮ У 14 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ,- сайт Полтавщина

Кременчугские коммунальщики закупили фрезы с двойной переплатой,- сайт sbu.ua

Поліція розслідує закупівлю комунальниками фрези за 26 мільйонів з подвійною переплатою,- сайт Наші гроші 

​​​​​​​Кременчуцькі комунальники придбали дорожню фрезу з націнкою у 14 млн млн грн,- сайт Кременчуцької газети 

Алхімія мільйонів від КП “ШРБУ”. Комунальники придбали дорожню фрезу з націнкою 14 млн грн,сайт Програми плюс 

Суд арештував дорожню фрезу Кременчуцького ШРБУ, куплену за завищеною вартістю,- сайт Кременчуцького телеграфу 

В мерії Кременчука, на ШРБУ та в «Альфатексі» проходять обшуки,- сайт Кременчуцької газети 

У КРЕМЕНЧУЦІ ПРОВОДЯТЬ ОБШУКИ ЧЕРЕЗ ЗАКУПІВЛЮ ФРЕЗИ ЗА ЗАВИЩЕНОЮ ВДВІЧІ ЦІНОЮ,- сайт Полтавщина

У Кременчуці проходять обшуки через закупівлю дорожньої техніки,- сайт Новинар Полтавщини 

У Кременчуцькій міськраді проводять обшуки у рамках кримінального провадження,- сайт 0536