«Безплатна» піар-газета Малецькому важливіше, ніж першочергові потреби Кременчука – охорона здоров’я, ЖКГ, безпека громадян…

Зараз у Кременчуці друкують газету, на яку витратили понад 9 млн грн з міського бюджету, а тим часом “дира” в бюджеті лише розрастається. Чим це не злочин мера Віталія Малецького, який мав би спрямувати кошти не на агітвидання, а на боротьбу з коронавірусом, на латання проблемних дирок у галузі житлово-комунального господарства, на безпеку громадян та інші важливі питання життєдіяльності міста?

Наприкінці минулого року міська влада, на чолі з Віталієм Малецьким, винесла на розгляд депутатів питання, що стосувалося фінансування комунального підпиємиства «Кременчуцька міська телерадіокомпанія». Її ще в народі називають «Агіт ТБ Малецького», адже в сюжетах телерадіокомпанії постійно звучать хвалебні оди міській владі.
Найцікавіше, що проект рішення про фінансування був гарно завуальований. Так, 26 листопада, на засіданні Президії міської ради депутати не відразу помітили, що хочуть протягнути фінансування на рік у сумі майже 20 млн грн.
А наступного дня вже стало відомо, що комунальне підприємство «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» оголосила тендер на друк власної газети. Назва її, як і програми в Інтернеті, – «Кременчуцькі новини».
Все б нічого, але газету тоді запланували випускати за гроші міського бюджету. Адже 2020 рік – рік місцевих виборів.
Згідно з тендерними умовами, вирішено друкувати та доставляти газету формату А3, періодичністю не менше одного разу на тиждень, обсягом не менше 16 кольорових шпальт. І тиражем в 44 тисячі примірників.
Видавати нову газету збиралися протягом року: з січня по грудень 2020 року. Тобто, 52 рази. І все це задоволення обійдеться міському бюджету у 9 млн 360 тис грн.

Що казали депутати?

Пропозицію про видання такої не дешевої газети частина народних обранців розкритикувала. Тоді постало питання, що краще для містян – витрачати кошти на піар Малецького чи, наприклад, профінансувати проект «Безпечне місто», що передбачає встановлення по місту та в установах відокамер спостереження. Реалізація цього проекту – не лише профілактика злочинності, а й суттєва допомога у розкритті злочинів.
Депутати комісії з охорони здоров’я та освіти перед тодішньою сесією засудили ініціативу Малецького з видання агітки за 9,3 млн грн
На засіданні комісії першою з депутатів слово взяла Ганна Павленко. Вона відразу запитала у керівниці прес-служби Юлії Перепелятник про те, яка ж необхідність в цій новій газеті?

«Ми на Вісник Кременчука 2 млн грн в рік витрачали і тепер інша газета і такі суми? У нас бюджет недовиконується, а ми таке плануємо? В кожну хату, вибачте за слово, чи є необхідність розносити цю макулатуру? Невже міська влада така багата? Я вважаю, що це недоцільно – спрямовувати кошти на неї»,такими були тези виступу депутатки Г.Павленко.

Вона також заявила, що особисто в неї закрадається думка, що нову газету – агітку роблять під вибори.

Г.Павленко запропонувала зняти питання додаткового фінансування комунального телебачення з розгляду.

«Це недоцільна трата коштів. Хочете друкувати десь власну офіційну інформацію, то оголошуйте тендер і друкуйте, а не так…»,– підтримав колегу депутат Олександр Коркішко.

Він висловив сумнів, що наразі молодь чи люди середнього віку читають газети.

Депутатка Оксана Піддубна також висловилась проти подібної агітки і запитала у пані Перепелятник, як же комунальне телебачення висвітлює гострі питання життедіяльності міста, а не лише піарить міського голову Віталія Малецького та нардепа Юрія Шаповалова?

«Це не стосується програми!», – відповіла керівниця прес-служби.

Далі слово взяли журналісти. Репортер «Кременчуцького Телеграфу» Лариса Артеменко розповіла, що вважає нову газету виключно пропагандистським проектом.

«Тираж 44 тис екземплярів – це не тираж регіональго видання. Це –  аби закидати прокламаціями всіх. Газета, яка фінансуватиметься міською владою не може бути незалежною…Зараз газети закриваються, а тут відкривають, тож вибори по переду..»,– сказала Л.Артеменко.

Вона також розповіла, що нинішня команда влади на чолі з мером Віталієм Малецьким запам’ятається містянам, як знищувачі медицини і пригадала, як вони закрили стоматполіклініки, закрили відділення офтальмології у дитячій лікарні, довели до ручки комунальну аптеку тощо…

«На 2020 рік на «Доступну аптеку», коли люди купують ліки за знижкою, сплановано 2,4 млн грн, а на комунальне телебачення – 18 млн грн….
Та й ця програма «Доступна аптека» вже 2 місяці не фінансується. Кошти вибрані….
А чому не придбали ангіограф у лікарню? А що з рентгенапаратом у третій лікарні? …
Все залежить від вас – депутати і подумайте над цим»,– зазначила Л.Артеменко.

Головний редактор «Кременчуцької газети» Олег Булашев зачитав частину заяви журналістів, активістів, громадських діячів до членів депкомісії. ЇЇ текст ми надаємо повністю:

Після цього депутати почали запитувати керівника управління охорони здоров’я Кременчука Максима Середу про те, чому не придбаний ангіограф та інше.

М.Середа констатував, що на придбання ангіографу немає коштів, апарат УЗД в дитячу лікарню придбали влітку, але це обладнання досі з держбюджету не оплачено…

Лікар Ростислав Зауральський також взяв слово і розповів, як єдине в Україні, унікальне відділення крові, яке працювало на базі пологового будинку (Кременчуцького перинатального центру II рівня) припинило існування і наразі він намагається цю службу знову поставити на ноги.

«Ми хочему зробити її кращою в Україні. Міністр підтримала цей пілотний проект. А поки для служби крові – тяжкі часи. Ми вже 4 місяці в зону АТО не возимо кров… Крові взагалі не вистачає. Тут 10 млн хочете на газету, але їх є куди спрямувати на медицину. Якщо обирати між медициною та політикою, то краще обрати медицину, а то й голосувати скоро нікому буде. … У нас така «діра» в бюджеті, а тут таке… Краще кошти направити на медицину»,- заявив Р.Зауральський.

Депутат, заступник голови депкомісії Тетяна Сідерка заявила, що підсумує виступи депутатів так: «Ніяких безглуздих розтрат… Для нас пріоритет – медицина. Нехай люди по діям дають оцінку, а не по тому, що там напишуть, чи покажуть за бюджетні кошти».
Депутати Г.Павленко, О.Коркішко та Т.Сідерка заявили: «Ніяких виділень 18 млн грн невідомо на що!»

Засудили марнотратство не лише журналісти, а й колишній віце-мер Музика

Проти нової газети виступила частина кременчужан, які у день сесії прийшли під стіни мерії з протестом.
Як каже журналіст-розслідувач активістка Лариса Гориславець, вони з колегами визначили, як виділення 9,3 млн грн корелюється з іншими витратами.
10,2 млн грн у міському бюджеті-2019 планувалося на закупівлю ангіографа для пацієнтів з хворобами серця. Тепер майже таку ж суму планують витратити на газету.
16,8 млн грн у міському бюджеті-2019 закладалося на капітальний ремонт доріг, тож сума на газету – це половина бюджету на капремонт доріг. А вся сума фінансової підтримки комунального підприємства «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» (КТРК) його перевищує!
5 млн грн було заплановано на реконструкцію житлового фонду на 2019 рік – випуск «безплатної» газети майже вдвічі це перевищує.
22 млн грн потрібно на завершення реконструкції Кременчуцького краєзнавчого музею, газета з’їсть майже половину необхідної суми.
16 млн грн – сума всіх закупівель пологового будинку у 2019 році – сума підтримки КТРК її перевищує.
3,5 млн грн – така сума передбачалася у 2019 році нині на Програму стимулювання енергозберігаючих заходів в ОСББ (на компенсацію до 15% за теплими кредитами), зараз стало відомо, що ці компенсації не виплачуються – немає грошей.
«Де ж економія? 30 вересня виконком Кременчуцької міської ради на позачерговому засіданні ухвалив рішення «Про заходи щодо економного та раціонального використання коштів місцевого бюджету м. Кременчука на 2019 рік».

«Рекомендувати Кременчуцькій міській раді Полтавської області призупинити прийняття нових міських програм або внесення змін до затверджених міських програм, що потребують додаткового фінансування з місцевого бюджету».
Попри рекомендації фінуправління, пресслужба просить збільшити понад удвічі суму фінансуваннядля КТРК, і навіть не очікуючи ухвалення цього рішення, оголошує тендер на 9,36 млн грн на друк газети»,- розповіла Л.Гориславець.

Віце-мер команди народного мера Кременчука Олега Бабаєва, а нині заступник директора “АвтоКрАЗа” Геннадій Музика в інтерв’ю ЗМІ на питання про виділення майже 9,5 мільйона гривень на друк рекордного накладу пропагандистської комунальної газети заявив, що деякі ЗМІ в Кременчуці позорять звання журналіста.


Він згадав міністра пропаганди і освіти нацистської Німеччини Геббельса і що йому належить наступний вислів: брехня, повторена тисячу разів, стає правдою.

“У Кременчуці журналістам інформаційної смітника під назвою «Автограф» вельми вдало вдалося реалізувати цю тезу на практиці. Систематично вдовблюючи в голови людям старшого віку брехню, приправлену спотвореним фактам, лише змінюючи пропозиції місцями, з номера в номер, вони вдало формують вигідну їм громадську думку. Саме так і трансформується порядок денний громадянського суспільства. Не розумію навіщо створювати ще одну газету в місті, де вже існує одно пропагандистське видання?
Насправді можна було просто збільшити тираж «Автограф». Але, як я вже говорив, в цьому зацікавлений безпосередньо мер. Віталій Олексійович щиро мріє позбутися від покровительства і впливу Юрія Шаповалова, тому з’явилася необхідність створення підконтрольне йому одному видання. У разі, якщо не вдасться знайти компроміс з нардепом, Малецький усіма силам буде намагатися зберегти контроль за містом, точніше по бюджету. Рекордний для міста тираж безкоштовної газети також ще і своєрідний компроміс Малецького з теми депутатами, які мають намір переобиратися, спробувавши свої сили на виборах в наступному році. До Кременчуцького міській раді 42 депутата, тираж ж становить 44 тисячі. Порахуйте самі: тисяча примірників агітаційної преси на один одномандатний округ. Ось так за наші з вами гроші «сітку» агітуватимуть голосувати за богоугодних кандидатів. Зараз Малецький консолідує навколо себе команду, яку поведе на вибори всупереч волі Шаповалова”,- заявив Г.Музика.

Говорили, балакали і… проголосували

12 грудня 2019 року фіолетова більшість під керівництвом Віталія Малецького на сесії визначилася – піар – ПЕРШОЧЕРГОВО! І чхати вони хотіли на громаду та частину депутатів.
А саме на сесії представник міської громадської організації «Свобода» Олег Цибрій зауважив, що громада проти того, щоб на газету витрачали такі великі кошти.

«У нас у школах вчителі просять батьків голосувати за проекти задля комп’ютеризації шкіл. У нас місто має бути туристичним, а не використовувати гроші на газети. Має бути забезпечена освіта, медицина, але не дві газети», –сказав він.

Слово тоді взяла кременчуцька правозахисниця Ніна Дашко, вона прохала зупинити марнотратство та збільшення фінансування на КРТК.

«Іншими словами – агітпром – за мера Малецького. Депутати «Рідного міста», згадайте, який бруд лився на вас з провладних газет, згадати це варто і Віктору Калашнику – як  його обзивали з провладних газет. Невже ви проголосуєте за цю шахрайську схему?! Адже схема фінансування проведена наче через ТРК, як комунальне підприємство, а насправді куди будуть використовуватися ці газетки – ми всі знаємо!», – сказала вона.
Та зауважила, що кошти платників податків можна витратити на лікарні, ремонт доріг та капітальний ремонт будинків.
«Руки геть від казни! Сьогодні дірка у бюджету у 200 млн грн. Хочете бути при владі – доведіть вашу порядність і агітуйте за себе за свої кошти», – підсумувала вона.

Слово надали журналістам міста. Зокрема, виступити вийшла журналістка «Кременчуцького Телеграфу» Тетяна Донченко. Вона щиро подякувала їм усім.

 

«Чому ви не посміхаєтеся? Я хочу подякувати вам усім за те, що ви не поцінували голос Не Провладних ЗМІ на цілих 9 млн грн, які ви готові витратити на те, щоб наш голос звучав не так гучно! Чесно, це заслуговує великої подяки. Ще раз вам дякую. Щиро. Адже моя самооцінка зросла до небес… І ми будемо робити усе далі і доробимо наш Кременчук кращим – те, чого не зробили ви», – сказала вона.

Додала, що журналісти видання продовжать боротьбу з корупцією та нецільовим використанням коштів.

«Нам просто перекривають канали інформації, але ми все одно стаємо сильнішими і її добуваємо», – продовжувала вона.

Вона згадала про комуністичну партію, у якій практикантка одного з видань зробила репортаж, запитавши, чому по-справжньому не зменшують тарифи на комунальні послуги. Тоді їй подарували номер газети, у якій обіцяли це зробити.

«І коли ваші виборці прийдуть до вас – ви їм подаруєте ту саму комуністичну газету?», – запитала Т.Донченко.

Небайдужа кременчужанка Людмила Шаповалова зачитала заяву про порушення та розкрадання коштів громади шляхом використання бюджету міста у протиправний спосіб.

 

«Я є членом територіальної громади. А ми всі можемо самостійно вирішувати питання місцевого значення, відповідно до наших конституційних прав», – зачитала вона.

Однак міський голова її перебив після завершення наданого їй часу. І у залі та біля трибуни почулося гучне невдоволення тим, що активістам не продовжують час на виступи.

«Ганьба!» – почулося з залу.

Інша кременчужанка Ольга Полякова з залу подякувала за «чисті дороги та гарні сквери», на що у залі почувся ще гучніший протестний стукіт та викрики. Під час усього її виступу скандування не припинялося.

«Я розумію, що може мої слова комусь не подобаються, але це моя думка».
Пенсіонер Богдан Марусин також подякував з трибуни владі місту.
«Закон України дозволяє отримувати інформацію «з перших рук». Була дуже інтересна кременчуцька газета, але її закрили», – сказав він.

Коментувала ситуацію і депутатка міськради Оксана Піддубна.

«Ми уже аргументували багато разів – куди можна було б перерозподілити ці 10 млн грн. На світу, медицину, житлово-комунальне господарство. Але найприкріше – що депутати не тримають свого слова. Ще недавно ви обіцяли, що не голосуватимете – і тут «зливаєте» свої слова. А щодо попередніх слів пенсіонерів – так ви пенсію отримуєте за рахунок наших податків, а не завдяки міському голові. Подивіться скільки людей виїхало закордон. І якщо всі поїдуть закордон – то у місті залишаться лише чиновники, пенсіонери та люди з інвалідністю, а мер з газетою рухне», – сказала вона.

О.Піддубна згадала про скорочення медперсоналу у лікувальних закладах та про знищення стоматполіклінік.

«І можна тисячу разів казати, що це для блага кременчужан – але по факту у нас мінус 138 лікарів, серед яких і медики-стоматологи. Потім дібралися до освітян. Зараз дісталися до журналістів. Таким чином бажають підмінювати їх фінансуванням із міського бюджету. Однак отримають підконтрольну владі інформацію. Тож знову звертаюся до пенсіонерів. Ви додякуєтеся до того, що вам не буде де лікуватися, а вашим внукам не буде де вчитися. Бо наповнювачі бюджету – не чиновники, а платники податків», – сказала О.Піддубна.

Про те, що відбулася своєрідна деградація між єдністю депутатів – зауважила депутат Тетяна Сідерка.

«Нам треба працювати, а не балакати. Адже у нас купа дірок у освіті, медицині. Втім, все тажмне стає явним. І зрозуміло, що нашими податками хочуть приймати безгосподарські рішення. А тоді, звичайно, ми боїмося комунікувати зі своїми виборцями. Це не просто резонансне питання – це іспит кожному депутату», – заказала вона.

Депутат Руслан Ульянов назвав представників ЗМІ та активістів «вовками в овечій шкурі», що не схожі на «сторожових собак демократії».

Додавши, що на його думку, на голови містян щодня виливають купу бруду із місцевих ЗМІ.
На цих словах у залі почали гупати – в знак невдоволення виступом депутата.
Знову продовжилися викрики: «Ганьба!!
«Дайте юридичну оцінку публікаціям в Автографі»
«Досить брехню пороти», – лунало в залі.

«Хай мер краще керує газетою…» – намагався довести свою думку Ульянов.

Однак його виступ супроводжувався невдоволенням містян із залу.

Щодо спотворення інформації та підконтрольної міському голові видання знову виступила депутатка Оксана Піддубна. Вона нагадала, що вже виграла кілька судів проти провладної газети «Автограф», що у народі називають «Брєд Тудей».
Вона навела кілька прикладів, коли в даній газеті спотворювали інформацію.
На це їй Р.Ульянов відповів, що якщо ЗМІ не справляються, то буде мерія допомагати.
Далі висловився депутат Геннадій Іванян.

«А потрібна ця газета?! Я підтримувати цей проект рішення категорично не буду!» – сказав він, посилаючись на матеріали, що друкуються в «Автографі».
«Прошу голосувати – прошу підтримати», – сказав В.Малецький. І при цих словах – залу полетіла купа фіолетових літачків.

Після чого 32 депутати рішення підтримали. Двоє утрималися, проти – 6.

Фракція «Поруч»
Бокован Микола Володимирович – ЗА
Макаров Андрій Ігорович – ЗА
Проценко Зінаїда Валеріївна – ЗА
Мосієнко Олена Вікторівна – ЗА
Сергієнко Тетяна Павлівна – ЗА
Угніч Григорій Анатолійович – ЗА
Мирошніченко Валерій Вікторович – ЗА

Фракція «Опозиційна платформа – за життя»
Федорченко Руслан Анатолійович – ЗА
Грінченко Володимир Вадимович – ЗА
Іванян Геннадій Михайлович – ПРОТИ
Литвиненко Максим Валерійович – ВІДСУТНІЙ
Порицький Микола Миколайович – ЗА
Терещенко Денис Юрійович – ЗА
Терещенко Костянтин Олександрович – ВІДСУТНІЙ

Фракція «Рідне місто»
Роженко Олександр Анатолійович – ЗА
Мельник Сергій Вікторович – ЗА
Головко Валентина Данилівна – УТРИМАЛАСЬ
Гриценко Юрій Васильович – ВІДСУТНІЙ
Плескун Олександр Володимирович – ЗА
Шибашов Володимир Вікторович – ЗА

Фракція політичної  партії «Європейська солідарність»
Яцина Олександр Олександрович – ЗА
Ульянов Руслан Анатолійович – ЗА
Лозовик Дмитро Борисович – ЗА
Котляр Віталій Юрійович – ЗА
Почтовюк Андрій Борисович – ЗА

Фракція УКРОП
Кальченко Олександр Вікторович – ЗА
Погрібний Сергій Миколайович – ЗА
Коркішко Олександр Леонідович – ПРОТИ
Котляренко Людмила Григорівна – ЗА

Фракція «Батьківщина»
Головач Олександр Леонідович – ЗА
Таценюк Віталій Дмитрович – ЗА
Шляхова Ольга Олегівна – ЗА
Калашник Олександр Вікторович – ЗА

Фракція політичної партії «Радикальна партія Олега Ляшка»
Кавунник Дмитро Вікторович – ЗА
Курченко-Гай Валентин Павлович – УТРИМАВСЯ
Костромінов Сергій Анатолійович – ЗА

Фракція політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ»
Прокоп Олександр Едуардович – ЗА
Павленко Ганна Михайлівна – ПРОТИ
Гордєєва Валентина Яківна – ПРОТИ

Позафракційні
Калашник Віктор Васильович -ЗА
Піддубна Оксана Миколаївна – ПРОТИ
Сідерка Тетяна Анатоліївна – ПРОТИ

Міський голова Віталій Малецький – ЗА

Ні газеті за 9 млн! Кременчужани звертаються до Президента України

20 грудня, у мерії Кременчука зібралися представники засобів масової інформації міста (ЗМІ) міста та небайдужі кременчужани. Справа стосується виділення 18 млн грн комунальному підприємству «Кременчуцька телерадіокомпанія» (у народі «Агіт ТБ Малецького»). На частину з них (9 млн 300 тис грн) у новому році планують накладом у 44 тисячі примірників щотижня видавати безкоштовну газету «Кременчуцькі новини». Дане рішення підтримали кременчуцькі депутати на сесії міськради 12 грудня 2019 року.
Головний редактор газети «Кремінь» Ольга Оленич звернулася до Президента України Володимира Зеленського з проханням розібратися щодо «неподобства, що чинить місцева влада». Вона зазначила, що місцеві ЗМІ зіштовхнулися із тиском щодо свободи слова.
Далі представник «Комітету по захисту конституційних прав громадян «Вибір» Любов Карягіна запропонувала створити міський комітет, який би міг впливати на роботу влади.

«Ми за створення міськгазети, але щоб гроші не йшли через сім’ю Перепелятників», – наголосила пані Карягіна.

Щодо фінансування своєї організації в розрізі останніх подій розповів отаман громадського формування «Українські козаки» Володимир Павлов.

«Вважаю, що ми спілкуємося з владою та поліцією. Але нам в останній час фінансування не дають. Наша влада козаків витіснила. Тож, козацтво віднині переходить в жорстку опозицію до влади», – сказав, як відрізав В.Павлов.

Під час зібрання депутатка міської ради Оксана Піддубна повідомила, що також підготувала звернення до Президента України Володимира Зеленського.

В документі депутатка зазначила, що напередодні прийняття рішення (на сесії від 12 грудня) представники ЗМІ збиралися, щоб донести до влади, що безкоштовна газета обвалить ринок преси в місті. Вона нагадала, що під час сесії радник мера, депутат Руслан Ульянов висловився проти свободи слова своєю фразою, що «хай краще газетою керує мер, а не олігархи чи вбивці».

«Я особисто та депутати неодноразово вимагали фінансового звіту, яку частину фінансів на комунальному телебаченні витрачають на піар Малецького та Шаповалова», – сказала О.Піддубна.

На її думку, діяльність КТРК спрямована на піар, на введення цензури та на відведення уваги людей від нагальних проблем міста.
О.Піддубна просила Президента України втрутитися в ситуацію щодо нецільового використання бюджетних коштів.
Далі генеральний осавул Українського козацтва, представник генканцелярії Андрій Касаткін зазначив, що місцеві чиновники «крадуть і крадуть все, де тільки можливо». За його словами, хто скаже щось погане на владу, отримують на горіхи.

«Погралися? Козаків три роки не бачили в Кременчуці? А кАзаки російські 450 річницю святкуватимуть. Скоро Кременчук танцуватиме «хаванагілу», – висловився А.Касаткін.

«Прийшов час, коли в Кременчуці треба розібратися з розтратою коштів»,  – звернулася до Президента голова Комітету захисту контитуційних прав громади «Вибір» Людмила Шаповалова.

У своїй промові жінка дивувалася, що газета «Автограф» видається понад 10 років, а на своїх сторінках «поносить всіх і все». Вона зазначила, що місцева влада не звертає на людей жодної уваги та нагадала, що «ручні» депутати-кнопкодави тиснуть за командою мера «Прошу голосувати. Прошу підтримати».
Сьогоднішні збори О.Оленич завершила зверненням.

«Вам як нікому мусить бути відомо, що таке переслідування свободи слова…. наявність цензури – ознака тоталітарного режиму … кожен має право вільно висловлювати свою думку…» – із виступу О.Оленич.

Посилаючись на Коституцію, Цивільний кодекс, Кримінальний кодекс та інші законодавчі акти, О.Оленич зазначила, що видання «Кременчуцькі новини» –  це «форма економічної цензури», «змова осіб».

“У місті не фінансуються нагальні потреби, у бюджеті діра, а марнотратство необгрунтоване», – наголосила О.Оленич.

На зборах вирішили об’єднати зусилля і, звернувшись до Президента України Володимира Зеленського, просити розібратися із зазначеним явищем.

Експерти вважають, що тендер на послуги з друку та доставки нової комунальної газети «Кременчуцькі новини» відбувається з порушенням

Поки небайдужі громадяни зверталися до Президента, експерти заявили, що тендер на послуги з друку та доставки нової комунальної газети – «Кременчуцькі новини», яку у народі називають новою агіткою мера Віталія Малецького, відбувається з порушенням.
Про це Кременчуцькій газеті повідомила представниця громадської організації «Інститут Аналітики та Адвокації» Поліна Колганова.
Вона зазначає, що Громадська організація «Інститут аналітики та адвокації» постійно слідкує за проведенням електронних закупівель та здійснює аналіз таких закупівель з метою виявлення можливих порушень та їх усунення для досягнення ефективності, відкритості, прозорості та збільшення конкуренції. Експерти організації спостерігають за процедурою відкритих торгів з предмету закупівлі «ДК 021:2015 – 79820000-8 — Послуги, пов’язані з друком «очікуваною вартістю 9 млн 360 тис грн,  яку оголосило КП «Кременчуцька міська телерадіокомпанія».
«Аналіз даної процедури закупівлі має наступні ознаки порушення:

  1. Положеннями тендерної документації передбачено надати інформацією (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, у разі, якщо при закупівлі робіт/послуг учасником передбачається залучення субпідрядників. Також, така вимога встановлена у п. 7 розділу 3 тендерної документації. Проте відповідно до п. 17 ч. 2 ст. 22 Закону «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) така вимога стосується лише закупівлі робіт, а не послуг. А саме: у разі закупівлі робіт – вимогу про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю. Вважаємо вище вказану вимогу замовника такою, що не відповідає чинному законодавству.
  2. Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 22 Закону тендерна документація повинна містити проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. Проте у тендерній документації замовника, а саме у проекті договору, відсутній порядок внесення змін до його істотних умов.
  3. Згідно п. 2 Додатку 1 (Документальне підтвердження Учасника кваліфікаційним критеріям на виконання вимог статті 16 Закону), учасник повинен надати у складі тендерної пропозиції: довідку встановленого зразка (форма довідки – відповідно до Зразка 2) за підписом уповноваженої посадової особи Учасника, в якій міститься інформація про склад працівників, які будуть залучені до виконання умов Договору. У зразку довідки зазначено, що учасник повинен надати: (копія першої та останньої із заповнених сторінок трудової книжки або договорів/контрактів/угод, копії документів про освіту – додаються).

Також, у розділі 5 п. 2 (Інша інформація) учасник у складі тендерної пропозиції надає: письмову згоду на обробку наявних персональних даних, відповідно до Закону України Про захист персональних даних» (Додаток 4), заповнюється та надається усіма працівниками, які будуть долучені до виконання умов Договору.
Натомість ТОВ «Видавничий будинок «Кераміст» надали пояснювальну записку від 24.12.19 р Вих. № 24-12/251 про те, що не можуть надати копії документів пов’язаних з трудовою діяльністю працівників та згоди на обробку персональних даних. Згода на обробку персональних даних надана лише від директора учасника тендера.
Учасник тендеру ТОВ «ФАКТОР-ДРУК» також не надав згоди на обробку персональних даних на всіх працівників  та копії першої та останньої із заповнених сторінок трудової книжки або договорів/контрактів/угод, копії документів про освіту, як того вимагав замовник.
У зв’язку з цим учасниками тендеру ТОВ «Видавничий будинок «Кераміст» та ТОВ «ФАКТОР-ДРУК» не виконані вимоги тендерної документації і документи на підтвердження кваліфікаційного критерію надані не в повному обсязі.
Тому, посилаючись на ч. 1 ст.30 тендерні пропозиції таких учасників повинні були бути відхиленими»,- зазначила П.Колганова.
Вона також каже, що 12.12.2019 року сесією Кременчуцької міської ради прийнято рішення «Про внесення змін до рішення Кременчуцької міської ради від 22 грудня 2016 року «Про затвердження міської Програми сприяння розвитку інформаційної діяльності КП «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» та Редакції офіційної газети Кременчуцької міської ради «Вісник Кременчука» на 2017- 2021 роки».
Відповідно до даного рішення, внесені зміни в розділи «Ресурсне забезпечення програми», а саме: в таблиці «Орієнтовані обсяги фінансування» в розділі «Фінансова підтримка місцевого бюджету КП «КТРК» у стовпчику – 2020 рік.
Зокрема, вирішено, що фінансова підтримка даного Комунального підприємства з місцевого бюджету м. Кременчука у 2020 році, буде складати 18 млн 439 тис грн. При цьому фінансування КП «КТРК» постійно збільшується з року в рік, а саме: у 2017 – 2,9 млн грн, у 2018 – 6 млн грн, у 2019 – 8 млн грн, у 2020 – 18,4 млн грн.
«Відмітимо, що за виділені кошти КП «Кременчуцька телерадіокомпанія» у 2020 році випускатиме та безкоштовно розповсюджуватиме щотижня 44 тисячі примірників нової газети «Кременчуцькі новини», обсягом 16 шпальт.
Також, ставимо під сумнів доцільність та раціональність проведення закупівлі послуг друку та доставки газети «Кременчуцькі новини» очікуваною вартістю аж у 9,3 млн грн. Так, наприклад 10,2 млн грн у міському бюджеті – 2019 року планувалося на закупівлю ангіографа для пацієнтів з хворобами серця. Тепер майже таку ж суму планують витратити на газету. 16,8 млн грн у міському бюджеті-2019 закладалося на капітальний ремонт доріг, тож сума на газету – це половина бюджету на капремонт доріг. А вся сума фінансової підтримки КТРК його перевищує!
Також, 5 млн грн було заплановано на реконструкцію житлового фонду на 2019 рік – випуск «безплатної» газети майже вдвічі це перевищує.
Відповідно до статті 7-1 Закону, моніторинг закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його територіальні органи.
Моніторинг закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладання договору про закупівлю та його виконання. Рішення про початок моніторингу закупівлі приймає керівник органу державного фінансового контролю або його заступник за наявності, зокрема, інформації, отриманої від громадських об’єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 9 цього Закону.
Згідно зі ст. 9 Закону «Громадський контроль забезпечується через вільний доступ до всієї інформації щодо публічних закупівель, яка підлягає оприлюдненню відповідно до цього Закону, до аналізу та моніторингу інформації, розміщеної в електронній системі закупівель, а також шляхом інформування через електронну систему закупівель або письмово органів, уповноважених на здійснення контролю, про виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель та недоліки роботи електронної системи закупівель».

“Тож, виходячи з вищевикладеного, ми надіслали листа до Управління Північно-східного офісу
Держаудитслужби в Полтавській області, в якому просимо:

  1. Здійснити моніторинг закупівлі ID: UA-2019-11-26-004546-b на предмет дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель.

  2. Розглянути це звернення та надати відповідь у встановлені законом строки»,- заявила П.Колганова.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження по агітгазеті Малецького

Справа з агітгазетою дійшла і до прокуратури. Під час прийому громадян у Кременчуці новопризначеному прокурору Полтавської області Ярославу Голинському голова комітету захисту конституційних прав громадян «Вибір» Людмила Шаповалова та журналісти розповіли про можливі неправомірні дії службових осіб Кременчуцької міської ради та комунального підприємства «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» (у народі «АгітТБ Малецького») під час використання бюджетних коштів.
Зокрема, мова йшла про те, що влада мера міста Віталія Малецького вирішила видавати нову комунальну газету тиражем 44 тис  екземплярів і витратить на це аж понад 9 млн грн.
Прокурор області Я.Голинський пообіцяв вивчити ситуацію.
Згодом Л.Шаповалова отримала від прокурора офіційну відповідь на своє звернення. У ній зазначається, що за викладеними у зверненні Л.Шаповалової фактами розпочали кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3.ст.191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» Кримінального кодексу України.
Досудове розслідування доручено здійснювати Кременчуцькому відділу поліції. Проте ця справа канула у літа.

У тендері на агітку Малецького Держаудит виявив порушення

Державна аудиторська служба України виявила  порушення в тендері на 9 млн 300 тис грн  щодо послуг з друку та доставки газети «Кременчуцькі новини»  і тепер вимагає розірвати договір.Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила кременчуцька активістка, журналістка-розслідувач, представниця ГО «Європейський клуб» Лариса Гориславець (Larysa Horyslavets).

Тож, Державна аудиторська служба України провела моніторинг, отримавши інформацію  «від громадських об’єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель…»
У висновку йдеться про те, що тендерна пропозиція ТОВ «Видавничий будинок «Кераміст» та ТОВ «Фактор-друк» не відповідають умовам тендерної документації. Однак замовник за результатом розгляду тендерних пропозицій допустив ці товариства до аукціону. А пізніше уклав договір з переможцем тендеру
Держаудитслужби в Полтавській області зобов’язав замовника здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку. Зокрема йдеться про розірвання договору з ТОВ «Видавничий будинок «Кераміст». Протягом 5 робочих днів з дня оприлюднення висновку необхідно оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку. Також можна аргументувати заперечення до висновку, або повідомити інформацію про причини неможливості усунення виявленого порушення.
Але на це порушення реакція влади також не послідувала.

Кременчужани запустили флеш-моб: газетками коронавірус не вилікуєш та ями на залатаєшь

А тим часом країну накрив коронавірус. Черговий лист з проханням виділити кошти на медобладнання щодо лікування від коронавірусу мер Кременчука Віталій Малецький на початку року відправив губернатору Полтавщини та голові облради.
У листі мер міста бідкається, що Кременчуку не вистачає коштів, а саме 1,4 млн грн на медобладнання щодо лікування від коронавірусу.
Він зазначає, що 1,5 млн грн з бюджету міста вже виділила влада Кременчука і було б не погано отримати ще 1,4 млн грн з обласного бюджету.
Проте мер В.Малецький мовчить, що коштів він не жаліє на піар. Більше 9 млн грн влада міста направила на видання піар газети «Кременчуцькі новини», а не на медицину.
Тож, керманичі області можуть вкотре не безпідставно відмовити Кременчуку у фінансовій допомозі, завдяки діям мера.

«А газетками коронавірус не вилікуєш», – так і хочеться нагадати міському голові Кременчука Віталію Малецькому.

Кременчужани також вказали про неналежний стан дорожнього покриття на бульварі Пушкіна.

«Плитка на бульварі Пушкіна вже давно потребує заміни, але газетка за 9 млн потрібніше», – йдеться у повідомленні.

Депутат Кременчуцької міськради Геннадій Іванян звернувся через Фейсбук до міського голови Кременчука Віталія Малецького з тим, аби 9 млн грн, передбачених у казні міста на публікацію провладної газети, спрямувати на на виплату премій працівникам медичних закладів, що ризикують своїм життям.

«Але прошу не роздавати «своїм» друзям, а надати виключно медичним працівникам, які виконують свою роботу, не дивлячись на безглузді скорочення», – написав він.

Не в Кременчуці: у Полтаві зняли 4 млн грн із «Програми висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування»

Під скорочення видатків потрапила Програма висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування Полтави, з якої зняли 4 млн грн. Так, на 32-й позачерговій сесії Полтавської міськради депутати внесли зміни до показників міського бюджету 2020 року. Окремим рішенням в логіці загального процесу «перерозподілу коштів на користь заходів боротьби з коронавірусом» стало зняття 4 млн грн з міської «Програми висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування Полтави на 2020 рік». Про це повідомляє інтернет-видання “Полтавщина”.
Фінансування залишили у межах 500 тис грн. Зокрема, телеканалу «Центральний» (ТОВ «Студія Місто») – 199 тис грн, газеті «Вечірня Полтава» – 102 тис грн, ФОП Могила І.Л. – 199 тис грн.
Нагадаємо, у грудні 2019 року міська влада Полтави заклала на висвітлення своєї діяльності 4 млн 500 тис грн. З цієї суми 4 млн 400 тис грн повинно було отримати неназване рекламне агентство, яке самостійно розподілить виконання послуг між двома телеканалами, трьома інтернет-виданнями та одним друкованим виданням.
ЗВЕРНЕМО УВАГУ, що у Кременчуці на провладне видання «Кременчуцькі новини» передбачалося удвічі більшу суму, ніж  у області – 9 млн грн. Однак місцева влада ігнорує численні звернення кременчуцьких журналістів, активістів та небайдужих громадян щодо перерозподілу даних коштів на боротьбу з коронавірусною інфекцією в нашому місті.

Депутати вимагають від міської влади Кременчука припинити виділяти гроші «на друк газети і насадження квітів»

Вже наприкінці серпня 2020 року на засіданні постійної депутатської комісії з бюджетних питань у Кременчуцькій міськраді стало відомо, що борг міського бюджету перед галуззю житлово-комунального господарства складає понад 44 млн грн., а загалом “дира у бюджеті” – понад 130 млн грн.
Директор департамету ЖКГ Іван Москалик уточнив, що це і борг за зарплату, енергоносії, а також за виконані роботи.
Далі стало відомо, що зараз терміново потрібно в межах 4 млн грн для КП «Теплоенерго» на закупівлю труб для ремонтів перед початком опалювального періоду.
Депутатів обурило, що гроші «на друк газети і насадження квітів» є, а на нагальні потреби немає.
Тут варто нагадати, що зараз у Кременчуці друкують газету, на яку витратили понад 9 млн грн з міського бюджету, а поки “дира” в бюджеті лише розрастається. Чим це не злочин мера Віталія Малецького, який мав би спрямувати кошти не на агітвидання, а на боротьбу з коронавірусом, на латання дирок у ЖКГ, безпеку громадян та інші важливі питання життєдіяльності міста?

https://zlochynymera.com/

 

Сюжет ТРК “Візит” про те, як депутати голосували за фінансування комунальної газети за 9 млн грн

“Кременчуцький телеграфЪ” також систематично писав про ситуацію з новою газетою за понад 9 млн грн.

Сайт “Програма плюс” про також критикує нову газету.